Dzień zakochanych

Myśląc o tym dniu pierwszym symbolem jaki przychodzi na myśl jest serce. U nas w pracowni serduszek co nie miara cieszą się powodzeniem cały rok. Tworzymy je z ogromna starannością, aby każdy kto otrzyma taki prezent był zadowolony, a na jego twarzy pojawił się uśmiech. Jednak dziś troszkę inaczej, ponieważ wielkimi krokami zbliża się piękny miłosny dzień…święto zakochanych. W niektórych mediach, sklepach widać przebijający się kolor miłości. Czerwień to barwa symbolizująca radość, miłość oraz szczęście.              

Walentynki, bo o tym dniu mowa już od dawna przewijały się w historii różnych krajów. Początki Walentynkowej tradycji znalazły miejsce w dworskich i rycerskich zwyczajach. Choć z czasem symbolika tego dnia zmieniała się, a mianowicie zaczęto chociażby przystrajać swoje wnętrza pięknymi ozdobami w kolorze czerwonym. Bardzo popularne stały się listy miłosne wysyłane do ukochanej osoby. Twierdzono również, że to nie tylko czas zakochanych ale i osób obdarzających się wzajemną sympatią, zwyczajnie lubiących się.

           

Możecie, u nas zamówić serce oraz kartkę wraz ze swoim własnym wygrawerowanym tekstem !

         

Od XVI wieku datuje się tradycję obdarzania ukochanych osób kwiatami, najczęściej jest to najpiękniejsza czerwona róża! W raz z biegiem lat ilość symboliki tego dnia zwiększyła się począwszy od pięknych wierszy miłosnych poprzez robione własnoręcznie kartki, z szczególnym użyciem koloru czerwonego, aby podkreślić gorące uczucie do drugiej osoby. W skład symboli śmiało można zaliczyć kupidynki, serduszka, tulące się gołębie, łabędzie splecione szyjami w kształt serca, również kłódki i kluczyki. To niektóre z szczególnie ważnych i nieodłącznych symboli tego wyjątkowego dnia.

             

Kłódka symbol przywiązania, miłości do drugiej osoby, czasem znajduje się na nich krótki napis lub inicjały zakochanych.

Serc u nas bezliku. Od samego początku malujemy ich najwięcej jest to symbol wyrażający tak wiele. Stosowny na wiele okazji nie tylko Walentynki. Miłość, dobroć, szczerość, przyjaźń, wdzięczność to niektóre z cech określających serce. Podarujmy ukochanej osobie serduszko spersonalizowane lub po prostu kolorowe. Każdy z nas odczuje radość i wdzięczność.

       

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *