Kogo gościliśmy przed Wielkanocą?

Wielkanoc minęła bardzo szybko. Same przygotowania do tego święta to duże wyzwanie. Wiele się dzieje malujemy wspólnie wydmuszki, przygotowujemy dom, pięknie stroimy pokoje.

Naszym zwyczajem jest wspólne tworzenie malowanych wydmuszek. Są one bardzo kolorowe i barwne. Przyroda budzi się do życia, a to pomaga w tworzeniu.

W Sobotę Wielkanocną gościliśmy w naszym domu Radio RMF FM. Miłe spotkanie zaowocowało artykułem na stronie radia oraz wieloma telefonami od znajomych, którzy w porannych wiadomościach usłyszeli nasz wywiad 🙂

Opowiadałyśmy o naszych rodzinnych tradycjach a także, o jajkach jakie malujemy do wielkanocnego koszyczka. Zaskoczeniem były wymalowane jaja strusia czy emu. Standardowo co roku malujemy wydmuszki jaj kurzych oraz gęsich. Jesteśmy zwolenniczkami naturalnego tła, dlatego w naszej kolekcji znajdziecie wydmuszki od kurek znoszących zielone jajka, białe, a także w kolorze ecru.

W naszej kolekcji znajduje się również ogromne jajo nazywane przez dzieci jajem dinozaura. Może faktycznie taką wielkość miały jaja tych zwierząt?

Na koniec naszego spotkania przyozdobiliśmy nawet auto RMF u kolorowym kogutem i kurą, a ogromne jajo dinozaura przyozdobiło maskę samochodu!

Panowie nie chcieli się odważyć i pozwolić pomalować auto w motyw zalipiański, ale wszystko przed nami…

Można wrócić do tego wywiadu na stronie radia

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-swieta-wielkanoc-2023/news-najbardziej-kolorowa-polska-wies-mieszkancy-zalipia-przygoto,nId,6701510#crp_state=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *