|||

Czy lato jeszcze do nas zaglądnie?

Dzień dobry wszystkim!

Czy lato jeszcze do nas zaglądnie? Patrząc za okno to chyba jeszcze gdzieś tutaj jest i wygląda zza chmurki. Ten czas jest bardzo ciekawy coraz to inne kwiaty pojawiają się w naszych ogrodach, kolorowe dynie na polach, przyroda swoim pięknem sugeruje nam, że jednak lato przemija a już niedługo jesień.

Będąc coraz bliżej tej pory roku zbiera mnie na pewne przemyślenia, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Coś dla mnie bardzo istotnego, bo przecież tradycja jest najważniejsza w naszej rodzinie.

Pamiętam, jako dziecko nie doceniałam tego co teraz wydaje się takie cenne.

Już tłumaczę o co chodzi. Będąc małą dziewczynką miałam wiele kolorowych koszulek… malowanych ręcznie przez moja mamę. Zwykłe koszulki z niezwykłym motywem.

Na koszulkach znajdowały się nie tylko kwiaty, ale tez postacie z bajek. To było niesamowite mieć taką “inna” koszulkę.

Wtedy jednak człowiek nie bardzo to doceniał, nie fascynował się tym pięknem naszego folkloru i nietypowym ujęciem w oczach mojej mamy.

Dziś, gdy już jestem dorosła i sama tworzę wiele ciekawych rzeczy, związanych nie tylko z sztuką Zalipia czuję potrzebę powrotu do dawniejszych lat. Do tych bajkowych koszulek z dodatkiem motywu zalipiańskiego…

Już jakiś czas temu zaczęłyśmy wracać do dawniejszych pomysłów Mamy, Babci, tworząc głównie dla siebie.

Ubrania z naszymi wzorami, nosi się świetnie no i są niepowtarzalne bo tworzone ręcznie.

Sami zobaczcie i oceńcie :)5

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *