1 1
You are currently viewing Czy lato jeszcze do nas zaglądnie?

Czy lato jeszcze do nas zaglądnie?

Dzień dobry wszystkim!

Czy lato jeszcze do nas zaglądnie? Patrząc za okno to chyba jeszcze gdzieś tutaj jest i wygląda zza chmurki. Ten czas jest bardzo ciekawy coraz to inne kwiaty pojawiają się w naszych ogrodach, kolorowe dynie na polach, przyroda swoim pięknem sugeruje nam, że jednak lato przemija a już niedługo jesień.

Będąc coraz bliżej tej pory roku zbiera mnie na pewne przemyślenia, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Coś dla mnie bardzo istotnego, bo przecież tradycja jest najważniejsza w naszej rodzinie.

Pamiętam, jako dziecko nie doceniałam tego co teraz wydaje się takie cenne.

Już tłumaczę o co chodzi. Będąc małą dziewczynką miałam wiele kolorowych koszulek… malowanych ręcznie przez moja mamę. Zwykłe koszulki z niezwykłym motywem.

Na koszulkach znajdowały się nie tylko kwiaty, ale tez postacie z bajek. To było niesamowite mieć taką „inna” koszulkę.

Wtedy jednak człowiek nie bardzo to doceniał, nie fascynował się tym pięknem naszego folkloru i nietypowym ujęciem w oczach mojej mamy.

Dziś, gdy już jestem dorosła i sama tworzę wiele ciekawych rzeczy, związanych nie tylko z sztuką Zalipia czuję potrzebę powrotu do dawniejszych lat. Do tych bajkowych koszulek z dodatkiem motywu zalipiańskiego…

Już jakiś czas temu zaczęłyśmy wracać do dawniejszych pomysłów Mamy, Babci, tworząc głównie dla siebie.

Ubrania z naszymi wzorami, nosi się świetnie no i są niepowtarzalne bo tworzone ręcznie.

Sami zobaczcie i oceńcie :)5

 

Dodaj komentarz